Христинівська ЗОШ І-ІІІступенів - Шкільна бібліотека
Понеділок, 27.04.2015, 04:43

Шкільна бібліотека

Шановний гість!

Бібліотека Христинівської ЗОШ радо вітає Вас на своїй сторінці!

Наша бібліотека працює практично з дня заснування школи.

Людина освічена - та, яка знає, де знайти те, чого вона не знає.

Г. Зіммель.

Сьогодні бібліотекар повинен бути не лише працівником, який рекомендує книгу і видає її учневі,  а й спеціалістом у галузі інформаційних технологій, здатний співпрацювати з учителем. Наш час надає багато засобів та джерел отримання інформації. Навчити учнів  обирати потрібні джерела та оптимально використовувати їх - одне із завдань шкільної бібліотеки на сучасному етапі. Але й за  величезного впливу сучасних комунікаційних технологій на процес освіти вміння читати залишається найважливішою навичкою для кожної особистості, яка прагне стати освіченою.

• Співпраця шкільного бібліотекаря з учителями
  Всю свою роботу бібліотекар погоджує з учителями. Тісна співпраця бібліотекаря та вчителя іде на користь обом сторонам. Учителям це допомагає ефективніше прилучати дітей до активної самостійної роботи, дає змогу навчати їх працювати з книгою. Щодо бібліотекаря, то зв’язок  з учителем сприяє тісному контакту з дітьми для подальшої індивідуальної роботи, спільного проведення масової роботи. Цікаво в ігровій формі проходять свята для учнів молодших класів - діти охоче беруть участь у вікторинах  «Впізнай ліричного героя», «Подорож до казок», іграх - брейн-ринг казок, «Чиї це речі», «Чи уважний ти читач?», а також відвідують казкове царство королеви Книги. На оголошений конкурс малюнків на тему «Сторінками улюблених казок», проведений в рамках тижня дитячої книги, були представлені роботи учнів 1-4 класів.

Також із задоволенням школярі молодших класів відвідують і бібліотечні уроки, під час проведення яких використовуються  нетрадиційні елементи.
   Наприклад, до уроку-знайомства із бібліотекою « Дім. де живуть книги», який проводився з учнями 1 класу, розроблена презентація «Книжок Коля не читав». В ній - правила поводження з книгою та гігієна читання. Іншу презентацію «Навіщо потрібні дитячі книжки?» можна використати на уроці для учнів 3-4 класів. В ній розповідається про значення книг в житті людини і дитини зокрема.

Крім бібліотечних уроків, які проводяться в співпраці з учителями початкових класів, проводяться традиційні бібліотечні уроки, спільно проводиться краєзнавча робота - з учителями української мови  та літератури, з учителем історії - дві роботи по історії села. Перша - це "Підпільний рух на території села в роки Великої Вітчизняної війни" (результат - оформлено стенд "Вони захищали Батьківщину", присвячений подіям Великої Вітчизняної війни), друга - "З історії села Христинівки" (від заснування - до сьогоднішніх днів).
    У школі традиційними є тематичні місячники та предметні тижні. До проведення цих заходів долучається і бібліотека, де готуються виставки літератури для додаткового читання; добирається література та питання для проведення  вікторин, інтелектуальних ігор, надається допомога учням у доборі літератури для написання рефератів. Підбираючи матеріали бібліотекар намагається якнайшвидше розкрити тему, знайти нову літературу, використовуючи при цьому картотеку газетних та журнальних статей, адреси освітніх сайтів в Інтернеті, рекомендаційні списки по темах, тематичні папки. Ось деякі назви тематичних папок, які є в бібліотеці: «Розстріляне відродження»(українські вчені та письменники, які були репресовані радянською владою), «Скарбничка педагогічного досвіду»(Сухомлинський, Макаренко, Ушинський, Алчевська та ін.), «Світ професій», «Учням про роботу з книгами», «Чорнобиль не має минулого часу», «Звичаї  та побут нашого народу», «Мій край, моя історія жива», «Музика - це завжди неповторність». На допомогу класним керівникам у роботі з батьками оформлені папки «Батькам про виховання», де зібранні статті по педагогіці та психології, розроблені  бесіди та виступи на батьківських зборах, списки рекомендованої літератури на різні теми, що стосуються навчання та виховання.
   Велика увага приділяється пропаганді літератури серед школярів шляхом влаштування книжкових виставок:
  • Вернісаж книжкових новин (постійно діюча виставка-реклама);
  • І обнялися береги одного вічного народу (виставка-календар до Дня Cоборності України);
  • У світі казки чарівної (виставка-вернісаж дитячих малюнків);
  • Що читали наші батьки. Що читаємо ми (виставка-інформація);
  • "Тобі, мій краю, в щирім слові і я освідчуюсь в любові" (виставка-експозиція - матеріали розміщені на 5-и стендах та 4-х викладках);

та багато інших.

Досить часто на таких поличках розміщуються матеріали, приурочені до пам’ятних дат, предметних тижнів, місячників, масових заходів, педрад, відкритих уроків.

Творчі зв’язки бібліотеки
«  Квітень 2015  »