Субота, 27.04.2024, 12:37

Про права дитини

Усі люди на Землі мають рівні права та свободи. Ці права закріплені Загальною Декларацією прав людини, що прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10.12.1948 р.

Ваша дитина, як і будь-яка інша людина, має рівні людські права. Права дитини закріплені Конвенцією про права дитини, проголошеній Генеральною Асамблеєю ООН 20.02.1989 р.

ст. 2 Всі діти є рівними у своїх правах.
Всі діти, незалежно від походження, кольору шкіри, національності, статі, мови є рівними у своїх правах.

ст. 3. Всі діти мають право на любов та піклування.
Дитина має право на піклування батьків, родичів, громади та держави. Інтереси дітей є першочерговими.

ст. 6. Невід'ємне право дитини на життя.
Життя кожної дитини є найціннішим не тільки для батьків. Кожна країна має забезпечувати виживання та здоровий розвиток дітей - своїх маленьких громадян.

ст.12-13. Всі діти мають право на власну думку.
Кожна дитина може вільно висловлювати власну думку та погляди, при чому, цим поглядам повинна приділятись увага при вирішенні будь-яких питань, що торкаються даної дитини.

ст. 15. Діти мають право на об'єднання.
Дитина має право зустрічатись з іншими людьми, вступати до асоціацій, об'єднань, або ж створювати їх.

ст. 16. Всі діти мають право на особисте життя.
Діти мають право на захист від втручання до їх особистого та сімейного життя. Не можна втручатись у листування дітей, порушувати їх честь та гідність.

ст.17. Всі діти мають право на інформацію.
Держава забезпечує доступ дітей до всебічної інформації. Заохочується розповсюдження засобами масової інформації матеріалів, що стосуються соціальних, культурних питань розвитку дитини. Держава також запобігає розповсюдженню та впливу шкідливої для дитини інформації.

ст. 28,29. Всі діти мають право на освіту.
Дитина має право на освіту, і обов'язок держави - забезпечити доступну для кожної дитини безкоштовну обов'язкову початкову освіту та заохотити її до отримання середньої освіти.

ст. 29. Всі діти мають право на розвиток талантів.
В кожній дитині закладений певний дар. Завдання держави полягає в тому, щоб не лише вчасно помітити талановитих дітей, а й сприяти розвитку їх талантів та обдарувань.

ст.30. Всі діти мають право на національну самобутність.
У кожного народу є своя мова, свої традиції, релігія, обряди. Діти мають право користуватися своєю національною культурою, рідною мовою та сповідувати свою релігію.

ст. 31. Всі діти мають право на відпочинок.
Діти мають право на відпочинок, дозвілля та участь у культурному та творчому житті.

ст. 45, 22. Всі діти мають право на міжнародну допомогу.
Діти, які з вини дорослих політиків чи через стихійне лихо (землетрус, повінь, радіоактивне ураження) стали біженцями, мають право на отримання міжнародної гуманітарної допомоги, яку надають міжнародні, урядові організації, а також прості люди, яким не байдужа доля дітей, постраждалих від стихійного лиха чи воєн.