Шановний гість!
Бібліотека Христинівської ЗОШ радо вітає Вас на своїй сторінці!
Наша бібліотека працює практично з дня заснування школи.
Людина освічена - та, яка знає, де знайти те, чого вона не знає.
Г. Зіммель.
- Співпраця шкільного бібліотекаря з учителями
Наприклад, до уроку-знайомства із бібліотекою « Дім. де живуть книги», який проводився з учнями 1 класу, розроблена презентація «Книжок Коля не читав». В ній - правила поводження з книгою та гігієна читання. Іншу презентацію «Навіщо потрібні дитячі книжки?» можна використати на уроці для учнів 3-4 класів. В ній розповідається про значення книг в житті людини і дитини зокрема.
торії села. Перша - це "Підпільний рух на території села в роки Великої Вітчизняної війни" (результат - оформлено стенд "Вони захищали Батьківщину", присвячений подіям Великої Вітчизняної війни), друга - "З історії села Христинівки" (від заснування - до сьогоднішніх днів).
У школі традиційними є тематичні місячники та предметні тижні. До проведення цих заходів долучається і бібліотека, де готуються виставки літератури для додаткового читання; добирається література та питання для проведення вікторин, інтелектуальних ігор, надається допомога учням у доборі літератури для написання рефератів. Підбираючи матеріали бібліотекар намагається якнайшвидше розкрити тему, знайти нову літератуКрім бібліотечних уроків, які проводяться в співпраці з учителями початкових класів, проводяться традиційні бібліотечні уроки, спільно проводиться краєзнавча робота - з учителями української мови та літератури, з учителем історії - дві роботи по ісру, використовуючи при цьому картотеку газетних та журнальних статей, адреси освітніх сайтів в Інтернеті, рекомендаційні списки по темах, тематичні папки. Ось деякі назви тематичних папок, які є в бібліотеці: «Розстріляне відродження»(українські вчені та письменники, які були репресовані радянською владою), «Скарбничка педагогічного досвіду»(Сухомлинський, Макаренко, Ушинський, Алчевська та ін.), «Світ професій», «Учням про роботу з книгами», «Чорнобиль не має минулого часу», «Звичаї та побут нашого народу», «Мій край, моя історія жива», «Музика - це завжди неповторність». На допомогу класним керівникам у роботі з батьками оформлені папки «Батькам про виховання», де зібранні статті по педагогіці та психології, розроблені бесіди та виступи на батьківських зборах, списки рекомендованої літератури на різні теми, що стосуються навчання та виховання.
Велика увага приділяється пропаганді літератури серед школярів шляхом влаштування книжкових виставок:
- Вернісаж книжкових новин (постійно діюча виставка-реклама);
- І обнялися береги одного вічного народу (виставка-календар до Дня Cоборності України);
- У світі казки чарівної (виставка-вернісаж дитячих малюнків);
- Що читали наші батьки. Що читаємо ми (виставка-інформація);
- "Тобі, мій краю, в щирім слові і я освідчуюсь в любові" (виставка-експозиція - матеріали розміщені на 5-и стендах та 4-х викладках);
та багато інших. Досить часто на таких поличках розміщуються матеріали, приурочені до пам’ятних дат, предметних тижнів, місячників, масових заходів, педрад, відкритих уроків.
Проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек
- З 01 по 31 жовтня 2014 року відбувся І Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Даний захід було проведено відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» в Україні та проходив під гаслом «Бібліотека – стратегічний партнер освіти».
Читання проникає в усі сфери життя людини та є основою освітньої, пізнавальної, інформаційної, професійної сфер її діяльності. Стрімке зростання обсягів інформації, котру необхідно засвоїти, потребує збільшення темпу читання, якості та швидкості розуміння прочитаного і прийняття рішення, тож читання стає основою освіти та провідною навичкою самоосвіти людини впродовж життя. На сьогодні громадськість дійшла висновку, що підростаюче покоління майже повністю втратило інтерес до читання. У різних країнах світу існують свої підходи до вирішення цієї проблеми, але всі вони переслідують одну мету – зробити читання привабливим для сучасної людини, показати його важливість для розвитку як окремої особистості, так і суспільства в цілому. Шкільна бібліотека є консолідуючим центром навчального закладу, навколо якого об'єднуються діти, вчителі й батьки, зацікавлені в активізації дитячого читання й поліпшення його якості. Шкільні бібліотекарі переконані, що інвестиції, вкладені в дитинство, обов'язково повернуться суспільству сторицею.
Наприкінці жовтня 2014 року наш народ відзначив 70-ту річницю визволення України від фашистських загарбників. Це – подія, яку чекав та вистраждав великий багатонаціональний народ. Сьогодні ми, внуки та правнуки ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни, повинні пам’ятати якою була та страшна війна 1941-1945 років, якою ціною дістався мир нашій країні.
Тож з цією метою у рамках місячника шкільних бібліотек у Христинівській ЗОШ І-Ш ступенів була проведена бібліотечна інформаційна година «Степом, степом йшли у бій солдати…» для учнів 8 класу.
- З 1 по 31 жовтня 2015 року проходив ІІ-й Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Гасло цього місяця «Виховуємо громадянина-патріота України»
Під час місячника було заплановано та проведено ряд заходів, а саме:
= «Від усієї душі…» - виставка-подяка – до Міжнародного дня людей похилого віку
= «Книгу читай – розуму набирай» - конкурс-гра (7-Б кл.)
= Аукціон казкових предметів «Чиї це речі?» (2-3 кл.)
= Проведення «Свята поезії» (5-11 кл.)
= «Я люблю Україну» - міні-проект (9-11 кл.)
= «Україна – єдина країна» - виставка-панорама (1-11 кл.)
= «Казка – вікно у незвіданий світ» - вікторина (4 кл.)
= Слайд-вікторина «У світі казки чарівної» (2-3 кл.)
= Голосне читання казки «Лихо однооке» (1 кл.)
= «Шлях до Перемоги» - виставка-пам’ять, присвячена 71-й річниці визволення України від фашистських загарбників (5-9 кл.)
= «Волонтери в зоні АТО – жителі с. Христинівки», «Герої для нас як приклад» - робота учнівського загону «Пошук», оформлення звіту у рамках проекту «З Україною в серці»
- У 2016 році третій Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек пройшов під гаслом - «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».
Мета Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек-2016 – зробити читання привабливим для сучасної людини, показати його важливість для розвитку як окремої особистості, так і суспільства в цілому.
Людина, яка ще в шкільні роки не навчилась безпомилково знаходити потрібну книжку, правильно, швидко і свідомо читати, не зможе в майбутньому успішно оволодіти знаннями, адже дев’яносто процентів усілякої інформації люди отримують за допомогою зору. Читання є і буде основною формою засвоєння нагромаджених людством знань. Мистецтва читати люди вчаться все життя. Книга – ваш найкращий товариш і друг. Навчитися читати книги означає навчитись думати. Читаючи, ви вчитеся жити і працювати, боротися і перемагати. Найбільше книжок у бібліотеці. Всім громадянам нашої країни слід уміти користуватись бібліотекою. Цим умінням маєте оволодіти і ви. Навіть добре знати основні правила справжнього читача – це ще не все. Виховуйте в собі потребу завжди і всюди дотримуватись цих правил, вони повинні стати стилем вашого життя.
У нашій школі було заплановано такі заходи:
- оформлення виставки-стенду «Куточок читача»
- благодійна акція "Подаруй бібліотеці книгу"
- тематичні виставки (виставка-реклама «Черкаські журнали для школярів», виставка-пам’ять «Роки війни – століття пам’яті»)
- організація профорієнтаційного куточка «Щоб віднайти дорогу всіх доріг»
- випуск бібліотечного інформаційного проспекту «Цікаві факти з історії книги»
- моніторинг учнівських формулярів
- проведення учнівського флешмобу, присвяченого проведенню VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка
Шановні друзі, наші читачі, якщо бажаєте бути успішними приходьте в бібліотеку і читайте!
- У 2017 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя"
Зміцнення здоров'я дітей - одна з актуальних проблем нашого суспільства. сьогодні як ніколи потрібні нові підходи й шляхи до усвідомлення учнівською молоддю необхідності зміцнення здоров'я, розвитку культури здоров'я.
Фото з проведених заходів
Творчі зв’язки бібліотеки